لطفا چند لحظه صبر کنید .

مناسبت روز
انتخابات
مناسبت سال
مهار تورم و رشد تولید
آمار سایت
  • آنلاین : 8
  • امروز : 99
  • دیروز : 256
  • این ماه : 355
  • ماه گذشته : 6585
  • بازدید کل : 618833
نظرسنجی
تعداد آراء : 41
به خدمات ارائه شده توسط مدیریت امور عشایر در سال 1401 چه امتیازی می دهید؟
تاریخ درج: 1402/9/7    /  شماره خبر: 842   /  تعداد نظرات: 0
 ارسال به دیگران        چاپ خبر
   

روابط عمومی

عملیات اجرایی طرح «دام‌شهر» استان بوشهر آغاز می‌شود


 

 به گزارش روابط عمومی مدیریت امورعشایر استان بوشهر، احمد محمدی‌زاده صبح امروز در نشست با مسئولان مدیریت امور عشایر استان بوشهر با اشاره به نقش عشایر در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی اظهار داشت: عشایر نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه اسلامی دارند و توجه به مطالبات آنان یکی از اولویت‌ها است.

وی توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: عشایر نقش مهمی در اقتصاد و تولید جامعه در بخش‌های مواد غذایی پروتئینی، کشاورزی و محصولات دام دارند.

استاندار بوشهر جایگاه این استان در عرصه عشایری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: استان بوشهر در عرصه عشایری از ظرفیت مهمی برخوردار است که حمایت از این قشر تولیدکننده و زحمتکش مورد توجه ویژه است.

محمدی‌زاده با بیان اینکه وضعیت مراتع استان بوشهر در سال جاری به سبب بارش باران سال قبل مطلوب شده است گفت: تأمین علوفه دام عشایر مورد توجه ویژه قرار دارد و در این راستا اقدامات مهمی در تأمین علوفه دامی انجام شده است.

وی بر توجه به ایجاد مرکز عرضه دام عشایر در استان تأکید کرد و گفت: در این راستا ایجاد دام شهر برای عرضه دام عشایر و دامداران روستایی استان بوشهر ضروری است.

سرپرست مدیریت امورعشایر استان بوشهر نیز با بیان اینکه ۴۰ درصد مراتع استان در اختیار عشایر است افزود: عشایر استان بوشهر سالانه ۶ هزار و ۹۰۰ تن گوشت قرمز، ۲ هزار و ۸۰۰ تن شیر و ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع صنایع دستی تولید می‌کنند.

مهدی رستمی با بیان اینکه عشایر استان بوشهر در شش طایفه و بیشتر در بخش‌‎های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان استقرار دارند خاطرنشان کرد: تنها شهرستان‌های کنگان و عسلویه فاقد عشایر هستند.

وی با بیان اینکه خانوار‌های عشایر استان بوشهر چهار هزار و ۳۰۰ نفر با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر است گفت: در یک سال گذشته تولید گوشت قرمز در جامعه عشایری استان بوشهر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۱۰۰ تن افزایش یافته است.نظرات بینندگان انتشار یافته: 0 در انتظار بررسی: 0فرم ارسال نظرات

نام:
ایمیل:
نظرات:
کد امنیتی:

پیوست ها